Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Kako da Srbija postane ekonomski razvijena država

Komentari (19) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 ponedeljak, 29 avgust 2011 17:57
Nedeljko
Koliko pitanja u kratkom tekstu?
Odgovor je jedan.
Primitivizam i neznanje vlasti ne dozvoljava im da se vrate na put zakonitosti, rada, discipline. Korupcija i pljačka je u glavama Skupštinske garniture. Žive na grbači naroda.
Hoćemo privredu na mestu gde se posao odvija.
Hoćemo samoupravu na licu mesta.
Od ovih koji troše budžet na politiku "IKIE", na nju su spiskali pare od privatizacije i još
30 milijardi koje su dužni. Koje ministarstvo brine o privredi ili se svi bave Evropom?
Privrednici koji su kupili Društvena preduzeća ne znaju šta će sa njima, otpustili radnike, zaključali kapije i - ništa. Vladarima je najvažnije da smo na putu u Evropu, koja ne nudi ništa osim sindžira.
Preporuke:
25
1
2 ponedeljak, 29 avgust 2011 18:26
moksha
Moj predlog je neformalan,ali jedino efikasan.Formirati stalnu grupu JOGI LETACA,minimum 300 ljudi koja ce stalno meditirati.Ona ce stvoriti neohodnu koherenciju u kolektivnoj svesti nacije,a to je fundamentalni uslov svakog drzavnog napretka.Bez ove grupe,ja ne vidim nacin da se krene napred,inace ce se pojedinci,partije i drugi drustveni faktori iscrpljivati u raspravama,kao i do sada.
Preporuke:
15
6
3 ponedeljak, 29 avgust 2011 19:59
aca
Nato bombardovanje , okupacija Kosova i Žuta revolucija su uzroci ekonomskog uništavanja zemlje .
Narod to vrlo dobro zna , ali ga izigraju na izborima ,npr. SPS i DS .
Preporuke:
30
3
4 ponedeljak, 29 avgust 2011 21:28
nataša
Nikako, Kol je odredio, a Merkelova nastavlja, uz pomoć pronemačke koalicije na vlasti u Srbiji da Srbija bude šikara.
Za takvu budućnost su se saglasili i UK i SAD i EU.
Preporuke:
24
1
5 utorak, 30 avgust 2011 01:13
Švajcarska i Koreja
Mislim da su Švajcarska i Koreja bolji primeri nego Nemačka i Japan. Naročito Koreja. Pre 50 godina, Koreja je bila u mnogo gorem stanju od Srbije. Danas: Samsung, LG, Hyundai... Kako? Na vlast je došao čovek kome je prvi cilj bio podizanje ekonomije. Koreja je postala najveći svetski proizvođač BRODOVA. Bazična teška industrija! Zatim, automobili, elektronika!

Švajcarski model je zasnovan na maksimalnoj vlasti kantona. Sve osim spoljne politike je u rukama svakog kantona. Federalne vlasti ni nemaju para da kradu :) Zajednička pitanja se odlučuju referendumom. Uzgred, zna li ko imena švajcarskih političara? Nisu bitna :)
Preporuke:
9
1
6 utorak, 30 avgust 2011 03:55
Zoran
"Postavlja se logično pitanje: zašto su u tim diskusijama i komentarima manje prisutna ona druga, životna i egzistencijalna pitanja običnog građanina. Sva ona pitanja od kojih zavisi životni standard i dostojanstvo čoveka."

Srbija se najbolje vidi odavde iz Amerike. Kad dođem tamo jasno mi je kao dan što je tako kako je.

Znate što je neko dobar đak, a neko loš? Uglavnom što prvi želi da buder dobar i uči, a drugi ne želi i ne uči, ima nešto preče, kao fudbal, košarku, karte, kola, ženske,...

Eto, svako ima ono što želi.
Preporuke:
4
1
7 utorak, 30 avgust 2011 06:34
I mi se pitamo - @Natasa
"Nikako, Kol je odredio, a Merkelova nastavlja, uz pomoć pronemačke koalicije na vlasti u Srbiji da Srbija bude šikara.
Za takvu budućnost su se saglasili i UK i SAD i EU."
Da, ali saglasila se, manje-vise i Srbija! Koja ne cini nista da predupredi planove nasih dusmana, nego ih samo grdi. Tako da svakako valja ceniti ovaj poziv Radomana Jovica na promisljeno i svesno delovanje. Kuknjavu ostavimo - njome samo omogucujemo neprijatelju da ostvari cilj.
Preporuke:
5
0
8 utorak, 30 avgust 2011 08:39
Zoran Đorđević
Slažem se sa Natašom.
Zbog svojih geostrateških interesa, pre svega u nastavku hladnog rata protiv Rusa, nama je Zapad odredio da budemo beznačajna zemlja u svakom pogledu. Ako potpuno ne promenimo kurs i ne odreknemo se EU, nema nam boljitka.
Preporuke:
4
0
9 utorak, 30 avgust 2011 08:44
Zoran Đorđević
Molim za komentar ovog mog razmišljanja. Zato ga i pišem odvojeno od prethodnog.
Da li je ona silna pomoć koju je Broz dobijao posle rata zapravo ono što je Alen Žipe pre neki dan, u vezi sa troškovima bombardovanja Libije, nazvao "investicija za budućnost"?
Preporuke:
5
0
10 utorak, 30 avgust 2011 09:17
Ruzica Vujovic
Po mom misljenju Srbi nisu "zatrovani" pitanjima KiM i/ili EU, vec za razliku od autora ovog teksta, intuitivno shvataju da od nacina razresenja ova dva problema u znatnoj meri zavise njihovo dostojanstvo i zivotni standard. Drzava nije nesto sto postoji samo od sebe i sto ne moze nestati. Ukoliko nam otmu teritoriju i uniste drzavu, zlo nam se pise. Ne samo sto cemo ziveti jos bednije nego sada, vec cemo i u bioloskom smislu prestati da postojimo, posto ce se neprijateljski nastrojeni narodi naseliti na nasoj teritoriji, zaposesti nase kuce,oteti zemlju i proizvodne kapacitete, a nas pobiti. Istorija je prepuna ovakvih primera. Tako da su trauma Srba zbog otimacine Kosova i Metohije i nedoumica oko obacivanja suvereniteta i ulaska u EU (iz koje po svoj prilici nece biti izlaska) potpuno umesni, - nikad dosta opreza u smutnim vremenima punim sarenih laza, nas narod to oseca i zna, pa zato i razmislja o onome sto je najbitnije: ocuvanju drzave kao nuznog uslova za ekonomski boljitak.
Preporuke:
4
0
11 utorak, 30 avgust 2011 10:44
sima simic
Potpuno se slazem sa autorom ovog teksta u pogledu analize situacije u Srbiji. Na zalost ni jedan od odgovora koji on nudi ne dodiruje u centar problema pred kojim se nalazi srpsko drustvo. Potpuno je pogresno nastojanje da se staroj vlasti nude novi recepti za izlazak iz krize u vidu tzv nove (kosovske ili bilo koje druge) politike, jer kada jedna vlast nacini ovolike probleme jednom narodu, ona mora da se promeni- a ne da se reformise. Budite uvereni da privremena moze da savlada sve krize, ali nisu sve vlasti podjednako sposobne da rese krizu. Dakle- mora se jednom zauvek prihvatiti istorijska osuda neo-liberalne avanture srpskih elita i objaviti da je Car go! I nema dalje! Tek tada se moze govoriti o politici koju bi trebalo da sledi nova vlast da bi izvukla Srbiju iz postojeceg istorijskog, kulturnog, moranog i privrednog ambisa.
Preporuke:
5
0
12 utorak, 30 avgust 2011 12:40
ja
Ko što reče''moksha''u svom komentaru da treba formirati 300 jogi letača!Ja bih dodao u tu grupu treba dodati i Luk Skajvokera i bar još 10 DŽedaj ratnika i formirali bi jednu kulturno umetničku družinu koja bi radila ne samo na podizanju svesti i savesti već i na raspoloženju naših građana!Pri tome bi možda mogli da uključimo i par desetina solarnih jogi presretača?!!
A time bi i turističku ponudu naše zemlje upotpunili?!
P.S. bez zamerke,ali mislim da te priče o TM meditaciji i ljudima koji bi na taj način kao dizali svest,je lepa priča ali i stvar lične inicijative(ako verujete u to)?!Ako znate takve ljude i ako smatrate da svojim meditiranjem mogu pomoći,onda ih i organizujte,ne očekujte od ovakve vlasti da nešto u tom pogledu uade.
Preporuke:
2
0
13 utorak, 30 avgust 2011 12:54
Mila w.
Svajcarska i Juzna Koreja.

U Svajcarskoj se radi o direktnoj demokratiji koja se sprovodi od najnize politicke instance-opstina.Svako selo ima svog predsednika, civilnu, crkvenu i skolsku opstinu. Svaka opstina ima svoj atar i brine da sve perfektno funkcionise. Od lokalnog saobracaja, cuvanja starih, dece, invalida, biljnog i zivotinjskog sveta. Svaka kuca i dvoriste su sredjeni, ulice ciste,nema pasa lutalica, nema otpadaka na ulicama. Opstina se finansira iz poreza i od subvencija kantona kome pripada. Opstine su direktno odgovorne kantonu.CH ima jedinstveni sistem na svetu: direktna demokratija, federalizam, neutralnost i jezicko kulturna razlicitost. Zato Svajcarska i funkcionise ekonomski i u svim drugim oblastima zivota.A nas narod bi vec jednom trebao da pocne da radi. Vrednoca, skrtost i brzo reagovanje na novonastale probleme odlike su svajcarskog naroda.
Preporuke:
2
0
14 utorak, 30 avgust 2011 21:07
Radgost
Mila w.,
pa dobro,zašto su ukinute seoske opštine u Srbiji,Rusiji?Postojanje seoskih opština u Rusiji i Srbiji je proglašeno nazadnim a sada nam se priča da seoske opštine besprekorno,savršeno deluju u Švici!?
Da li je slučajnost da se smanjenje teritorija koju su imali Srbi ili Rusi poklapa sa ukidanjem seoskih opština?
Radije sam za to da u Srbiji uspeva šljiva nego recimo samsung!Još kad bi moglo da se ima nešto onih buzdovana iz Rusije,za odbranu šljive i seoske opštine.
Preporuke:
1
0
15 utorak, 30 avgust 2011 21:38
Zoran
Neko napisa: "Mislim da su Švajcarska i Koreja bolji primeri nego Nemačka i Japan. Naročito Koreja. Pre 50 godina, Koreja je bila u mnogo gorem stanju od Srbije."

Da li vi znate kako je Koreja postala sila? Davno, pre 30 godina, otprilike, Koreanci su dolazili u SAD i kupili znanje. Posle desetak, petnaest godina su kao po komandi odlazili nazad u Koreju. I naravno, nije bilo tetkinog teče da ih zaposli i da čame u nekom ćošku, a neki šupljoglavci da direktoruju i vode poslove.

Dakle, ništa nije preko noći niti pada sa neba. Posebno ne dobro. Za dobro moraš da se NAMUČIŠ. To je kao lanac. Ako u jednom lancu neka karika slaba ili pukne, više posao ne može biti dobro odrađen. A kod nas su sve karike loše, tako da od nekog jakog lanca nema ni pomisli.
Preporuke:
2
0
16 utorak, 30 avgust 2011 23:28
liteon
Eru razvoja japana posle II s.rata obelezilo je nastavak postojanja "zaibicu" poretka. Naime, pored okupacione vlasti postojala je i paralelna vlast predratnih funkcionera i uticajnih porodica koje su japanci postovali vise od okupacionih vlasti. Njihove karakteristike su bile ljubav prema domovini, posvecenost ideji, cast, nemilosrdnost prema izdajnicima naravno i ekonomska moc. Nazalost, Srbija tako nesto nikada nije imala niti ce ikad imati kako stvari stoje. Srbija je oduvek bila partijska zemlja. Kada bi se primenile ideje Arcibalda Rajsa mozda bi i imali neke sanse. Ovako smo osudjeni na propast....
Preporuke:
1
0
17 sreda, 31 avgust 2011 09:47
Đole
Srbije može doživeti preporod samo pod jednim uslovom.Da se oslobodi okova velikosrpske ideologije i svetosavske demagogije!
Preporuke:
0
6
18 subota, 03 septembar 2011 14:08
nemanja
ujedinite se sa Novim
Plamenom iz Hrvatske
Preporuke:
0
0
19 subota, 03 septembar 2011 23:35
Turas
Sve simptomi propadanja države su tačno navedeni.Glavni uzročnik prema kome bi bila određena terapija koja bi pokrenula oporavak iste-nije.Po meni živimo kako Radoman kaže pod uticajem međunarodne zajednice koja po svemu do sada,radi na destrukciji Srbije.Ko kaže da ovo nije istina,laže.A zašto se ignoriše ovako očita istina.Prosto ljudi na vlasti u Srbiji su u službi ,ne svoga naroda ,već njenog veličanstva EU.Sve ostale priče o progresu,(RTS)investicijama,političkoj"prinuđenosti" vlasti da isporuči Hagu svoje borce,dok rvati slave svoje zločince kao heroje. EU je gluva na to a nama osporava državnost koju imamo kao jedini narod na Balkanu,sve da se stvori zabuna.Onda se dešava što sledi j... lud zbunjenog.
Preporuke:
2
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner